چهارشنبه 30 مرداد ماه 1398
   

قدر حال را بدانید که گذشته برنمی گردد و آینده شاید نیاید. *** به وبگاه کانون بازنشستگان جهاد سازندگی اصفهان خوش آمدید

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

  وبگاه های مفید  
 

دیدار دوستان در ایستگاه هفتگی سلامت پنجشنبه هرهفته 7 صبح تالار سنبله

98/04/15

انتشار اطلاعات حقوقها و مدارک تحصیلی مدیران، بخش کوچکی از اتاق شیشه ای صندوق بازنشستگی است


 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بحث انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد و همچنین مدارک تحصیلی مدیران، تنها بخش کوچکی از اتاق شیشه ای صندوق بازنشستگی است و این شفافیت در بخش عملکرد و صورت های مالی شرکت ها نیز ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر سید میعاد صالحی در گردهمایی بزرگ روسای کانون های بازنشستگی سراسر کشور که در تهران برگزار شد، با بیان این که کل مبلغ همسان سازی برای دو صندوق کشوری و لشکری ۵ هزار میلیارد تومان مصوب و ابلاغ شده است گفت: از این میزان ۶۵ درصد یعنی معادل سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان سهم بازنشستگان کشوری است.

 

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه ۸۲ و نیم درصد از بازنشستگان کشوری مشمول طرح همسانسازی هستند و حقوق آنها از محل همسان سازی، افزایشی بین ۱۱۰ تا ۲۵۰ هزار تومان داشته است. بنابراین دریافتی متوسط هر بازنشسته از بابت همسان سازی حدود 190 هزار تومان در ماه خواهد بود.

 

صالحی افزود: متوسط حقوق در سال ۹۷ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است که امسال به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده، ضمن اینکه تعداد بازنشستگان تحت پوشش نیز به یک میلیون و ۴۲۲ هزار نفر رسیده است.

 

دکتر صالحی تصریح کرد: بحث انتشار اطلاعات حقوق و دستمزد و همچنین مدارک تحصیلی، تنها بخش کوچکی از اتاق شیشه ای صندوق بازنشستگی است و این شفافیت در بحث پروژه های تحمیل شده به صندوق و هزینه‌ها و زیان هایی که به صندوق وارد کرده است، اعداد بزرگتری را در بر می‌گیرد که قطعاً در مراحل بعدی اطلاعات آن در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه ما نباید وارد پروژه‌های زیان‌ده شویم گفت: اگر پروژه ای به صندوق تحمیل شده است، باید افراد تحمیل کننده پاسخ آن را بدهند. چرا ما باید جوابگوی ناکارآمدی و فساد برخی مدیران سفارشی و تحمیلی باشیم؟

 

دکتر صالحی با تاکید بر اینکه وظیفه ماست که پیش از آن که دیگران به حساب ما رسیدگی کنند خودمان با نظارت برخط و دقیق و برخورد با متخلفان به حساب خودمان رسیدگی کنیم گفت: حقوق هایی پرداخت شده است که چه اندک و چه زیاد باید بررسی شود که در سقف قانونی پرداخت شده یا خیر و اگر عددی بالاتر از سقف قانونی پرداخت شده باید به بیت المال بازگردد، البته اینها در برابر پروژه های چندین میلیاردی موجود اعداد و ارقام بسیار اندکی است.

 

وی با اشاره به تعریف صحیح شفافیت ادامه داد شفافیت با افشاگری متفاوت است و به معنای سیاه نمایی نیز نمی باشد، بلکه به عکس با گشودن مسیر اصلاح و افزایش امید در مردم، منجر به افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی برای کشور می شود. البته در این مسیر منافع برخی نیز کاهش می یابد که متاسفانه فشارها را روز به روز بیشتر می کنند، اما به حول و قوه الهی و مدد اهل بیت عصمت و طهارت و با حمایت های وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین دولت محترم، با تمام توان این مسیر را ادامه خواهیم داد.

 

دکتر صالحی در زمینه خروج از بنگاه های زیان‌ده نیز اظهار داشت: ما نمی خواهیم در فضای زیان بمانیم و باید در فضای سودآور حرکت کنیم. باید از مجموع ۵ هلدینگ تحت پوشش سود بیشتری دریافت شود تا بتوانیم برای بازنشستگان عزیز که سرمایه‌داران اصلی صندوق محسوب می‌شوند منابع بیشتری فراهم کنیم. بنگاههای زیانده تنها منابع موجود صندوق را می‌بلعند و هیچ کمکی به صندوق نمی کنند.

 

دکتر صالحی با اشاره به همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری گفت: با وجود اینکه برای صندوق کشوری و لشکری ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، اما هنوز این اعتبار پرداخت نشده است. البته اگر ما بخواهیم همسان سازی را به درستی و برای همه بازنشستگان اجرایی کنیم باید منابعی بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان از سوی دولت و مجلس اختصاص یابد. قطعاً ما تنها مجری قانون هستیم و این دولت و مجلس هستند که باید در این زمینه ورود کنند.

 

وی با قدردانی از رئیس جمهور و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه جوانگرایی و حمایت از آن گفت: خوشبختانه امروز این وزارتخانه در جوانگرایی پیشگام است و در چهار نقطه حساس و مهم وزارتخانه از جوانان متخصص استفاده شده است که دو نقطه از این چهار نهاد، از غولهای اقتصادی کشور هستند. ما امیدواریم در کنار تجربه انباشت شده بازنشستگان، از جوانان کارآمد، متخصص و خلاق استفاده کنیم به خصوص زمانی که افراد شاغل ما به آستانه بازنشستگی می‌رسند و باید دانش و تجربه آنها به جوانان منتقل شود.


مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه اظهار داشت: با این وجود در زمینه دغدغه بازنشستگان که همسان سازی و افزایش حقوق است ما در حال رایزنی با دولت، رئیس مجلس و سایر مسئولان کشور هستیم و در این زمینه به هیچ عنوان ساکن و غیرفعال نبوده ایم.

 

صالحی همچنین با اشاره به دغدغه بسیار مهم بازنشستگان در خصوص هزینه های مربوط به بهداشت و درمان بیان کرد: بیمه تکمیلی بازنشستگان در حال حاضر نقصها و مشکلاتی دارد که از همان روزهای آغازین انتصاب، یک تیم از افراد خبره را مأمور آسیب شناسی و ارائه پیشنهاد کرده ام که در قرارداد جدید از شهریور ماه اصلاح شود. امیدواریم با ارائه و جمعبندی پیشنهادات در نشستهای تخصصی، شاهد کاهش دغدغه های بازنشستگان عزیز در این زمینه باشیم.

 

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
  اخبار کانون بازنشستگان جهادسازندگی اصفهان
RSS
 
11:47 --28/05/98 --
عید سعید غدیر خم مبارک باد

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان جهادسازندگی سازمان حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان است ، محضر اعضاء محترم کانون و همه شیعیان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

07:43 --26/05/98 --
جمعیت کشورهای پیشرفته درحال پیرشدن است

براساس داده های صندوق جمعیت سازمان ملل جمعیت جهان به ویژه در کشورهای پیشرفته به سرعت در حال پیرشدن است.

07:35 --20/05/98 --
ثبت و انتشار آثار نوشتاری بازنشستگان در سامانه قلم پایش

سامانه قلم پورتال پایش از سال 1396 با هدف ثبت و انتشار خاطرات و نوشته های بازنشستگان زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری راه اندازی شده و آماده دریافت آثار قلمی این عزیزان است.

08:45 --20/05/98 --
تبریک به مناسبت فرارسیدن عید قربان

عید قربان ، عید سرسپردگی و بندگی ، عید نزدیک شدن به قرب الهی بر همه مسلمانان مبارک باد

07:19 --19/05/98 --
تخفیف 25 درصدی موسسه زبان ایران-استرالیا به بازنشستگان کشوری

اداره آموزش و توسعه صندوق بازنشستگی کشوری از ارائه 25 درصد تخفیف تمامی دوره های آموزشی عمومی و تخصصی زبان انگلیسی موسسه آموزش عالی آزاد رفيع (تحت نشان ایران - استراليا) به بازنشستگان کشوری و خانواده این عزیزان در شهر تهران خبر داد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
ورود |عضويت
  جستجو در آرشیو اخبار  
 
جستجو 

  نظرسنجي  
 
نظرشمادر باره سایت کانون چیست؟

 

تعداد جوابها : 7475

عالی : 97%
خوب : 1%
متوسط : 0%
ضعیف : 2%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 3
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 3

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 470389
Visitors بازديد هاي امروز: 271
Visitors بازديد هاي ديروز: 174

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1398/05/30 کانون بازنشستگان جهاد سازندگی شعبه اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا