پنج شنبه 27 خرداد ماه 1400
   
Module Border Module Border
  شرح خبر 
1400/02/15

۹۸ درصد احکام افزایش حقوق بازنشستگان کشوری اصفهان صادر شد


مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: ...

 

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: ۹۸ درصد احکام افزایش حقوق بازنشستگان این استان در سال جاری صادر و پرداخت شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، شهروز عبادی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در سال جاری افزود: احکام افزایش حقوق سال جاری، به همراه حقوق فروردین ماه صادر و پرداخت شد و تنها احکام تعداد کمی از بازنشستگان بالای ۹۰ سال صادر نشده که باید پس از احراز هویت توسط دستگاه‌های اجرایی، صادر شود.

وی با اشاره به اینکه میانگین حقوق بازنشستگان با توجه به متناسب سازی آن در سال گذشته، حدود ۹۰ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: صدور احکام ارتقای گروه بازنشستگانی که پیش از یکم فروردین سال ۹۶ بازنشسته شده بودند نیز در فروردین ماه سال جاری انجام شد.

به گفته وی، فقط تعداد کمی از احکام ارتقای گروه بازنشستگان سال ۹۶ صادر نشده که بطور مکتوب به دستگاه‌های اجرایی اعلام شده و نهادهای مزبور باید احکام گروه‌های تشویقی این افراد را بصورت الکترونیکی به این صندوق ارسال کنند تا احکام آنها به مرور صادر شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان اظهار داشت: ۳۰ درصد احکام افزایش حقوق ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا و رزمندگان که مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ارائه شده بود، صادر شد و معوقه افزایش‌ حقوق این افراد از یکم مهرماه ۹۹ محاسبه و پس از تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه خدمات صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان و موظفین، بدون مراجعه حضوری و از طریق درگاه خدمات الکترونیک این صندوق به نشانی sabasrm.ir ارائه می شود.

عبادی بیان کرد: چاپ فیش حقوقی، چاپ حکم، صدور گواهی کسر از حقوق، حذف و اضافه بیمه تکمیل درمان و بیمه عمر و حادثه و ثبت نام وام ضروری و وام ازدواج، پنج خدمتی است که ضمن ارائه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق، در دفاتر پیشخوان دولت به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری ارائه می‌شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان اصفهان گفت: هشت خدمت دیگر شامل احراز هویت و ارائه مدارک صدور و تمدید کارت شناسایی، جمع‌آوری و ارسال مدارک هزینه‌های بیمه تکمیلی درمان، استعلام و ثبت‌نام بیمه عمر مکمل و پرداخت غرامت بیمه عمر مکمل و خدمات بیمه‌ای، خدمات مربوط به بورس، گردشگری، امداد خودرو و افزایش یا کاهش بیمه تکمیلی درمان و استعلام سابقه بیمه‌پردازی در صندوق بازنشستگی براساس کدملی ظرف ۲ ماه آینده در این دفاتر امکان‌پذیر خواهد شد.

وی با اشاره به هزینه‌های این نوع خدمات افزود: هزینه‌های خدمات مربوط به صندوق بازنشستگی در دفاتر پیشخوان براساس تعرفه‌های ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین می‌شود.

عبادی یادآور شد: بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری در صورت بروز هرگونه مشکل یا ارائه شکایت، انتقاد و پیشنهاد می‌توانند از طریق سامانه ۲۵۰۰ (۰۲۱) یا درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir در قسمت ثبت درخواست در بخش ارتباط با ذینفعان اقدام کنند.

به گفته وی، هفت درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری در استان اصفهان ساکن هستند.

اصفهان با ۱۱۵ هزار بازنشسته کشوری پس از تهران، دومین استان است که بیشترین بازنشسته کشوری را دارد، همچنین ۶۵ درصد بازنشستگان این استان را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
Module Border Module Border
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظرشمادر باره سایت کانون چیست؟

 

تعداد جوابها : 12430

عالی : 98%
خوب : 1%
متوسط : 0%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 8
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 8

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 728286
Visitors بازديد هاي امروز: 360
Visitors بازديد هاي ديروز: 348

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1400/03/27 کانون بازنشستگان جهاد سازندگی شعبه اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا