پنج شنبه 23 مرداد ماه 1399
   
Module Border Module Border
  شرح خبر 
99/05/01

اجرای همسان‌سازی با وجود همه محدودیت‌ها


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ...

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور که در نتیجه تحریم‌ های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا بوجود آمده است، توجه به وضعیت درآمدی و رفاهی بازنشستگان یکی از اولویت های اصلی دولت به شمار می‌رود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: حداکثر توان خود را برای حل مشکلات بازنشستگان به کار خواهیم گرفت.


وی یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان را همسان‌سازی حقوق آنان دانست و گفت: این موضوع با همکاری سازمان برنامه و بودجه، خزانه کل کشور و کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و دولت به رغم همه محدودیت‌های مالی آن را اجرا می کند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استقبال از اجرای طرح «یاری» در صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه برای تامین کالاهای مصرفی بازنشستگان، درعین‌حال خواستار افزایش رقم پرداختی و نیز تعداد اقساط از سوی بانک صادرات و نیز تنوع و کیفیت کالاها و محصولات فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه شد.


شریعتمداری افزود: در جریان واگذاری صندوق مالی «دارا یکم»، اقدامات قابل توجهی برای مشارکت بازنشستگان از سوی صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده که باید به شکلی قوی‌تر در روند بورسی شدن هلدینگ‌ها و شرکت‌های این صندوق هم ادامه یابد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه «به فعالیت‌های صندوق بازنشستگی کشوری با حضور آقای افتخاری و مجموعه همکاران جوان و فرهیخته آن امیدوار هستم»، گفت: شفافیت، نظم و پاک دستی سرلوحه کار مدیران صندوق است. اما لازم است در زمینه شفافیت هرچه سریع‌تر اقدامات لازم صورت گیرد تا همه بازنشستگان بتوانند از ترکیب مدیریتی صندوق، شرکت‌ها و هلدینگ‌های آن و میزان ارقام پرداختی مدیران مطلع شوند.


وی افزود: اقدام مهم دیگر در حوزه شفافیت انتشار ترازنامه مالی همه شرکت‌های بورسی تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در کدال است که از طریق آن همه کارشناسان می‌توانند وضعیت شرکت‌های سودده و زیان‌ده را تحلیل کنند که اطلاعات آن در سایت خود صندوق بازنشستگی نیز موجود است.


شریعتمداری، حفاظت از اموال بازنشستگان را مسئولیت مهم و سرلوحه فعالیت‌های مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری دانست و گفت: با آنکه این صندوق در شرایط کنونی اتکای زیادی به بودجه عمومی دولت دارد؛ درعین‌حال تلاش می‌شود با حداکثر بازدهی از سرمایه بازنشستگان، بخشی از منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات مالی و رفاهی تامین شود.


وی الکترونیکی کردن خدمات به ذی نفعان را به ویژه در شرایط کنونی یک گام مهم دانست و با تاکید بر توسعه آن گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در صندوق، حوزه الکترونیکی کردن خدمات به سرعت پیش می رود و می تواند یک راهبرد برای خدمات رسانی به جامعه بازنشستگان باشد.


شریعتمداری با اشاره به پرداخت 32هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از طریق واگذاری سهام خود در 9 شرکت بزرگ و با هدف تامین منابع طرح همسان‌سازی، تصریح کرد: با اجرای این طرح، انتظار 14 ساله بازنشستگان تامین اجتماعی محقق خواهد شد.


وی با اشاره به اجرای طرح واگذاری دو درصد سهام شستا با هدف سهامدار شدن بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ابراز امیدواری کرد که روند بورسی شدن و واگذاری سهام شرکت‌ها در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هم سریع‌تر عملیاتی شود.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
Module Border Module Border
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظرشمادر باره سایت کانون چیست؟

 

تعداد جوابها : 9668

عالی : 98%
خوب : 1%
متوسط : 0%
ضعیف : 1%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 12
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 12

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 604315
Visitors بازديد هاي امروز: 237
Visitors بازديد هاي ديروز: 323

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1399/05/23 کانون بازنشستگان جهاد سازندگی شعبه اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا